Moja działalność

Urodziłem się i wychowałem w Cieszynie, gdzie ukończyłem LO im. A. Osuchowskiego. Rodzice, nauczyciele w cieszyńskich liceach, wpoili mi wartości takie jak pracowitość, uczciwość oraz odpowiedzialność za słowa i czyny. 
 
Po uzyskaniu dyplomu na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie o specjalności ekonomika i organizacja przez dziewięć lat pracowałem na uczelni, prowadząc równocześnie własną działalność gospodarczą, która nauczyła mnie ważnej zasady – “Nie można wydawać więcej, niż się ma". 
 
W roku 1999 wygrałem konkurs i zostałem dyrektorem Domu Spokojnej Starości w Cieszynie, który tworzyłem od podstaw. 
 
By poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zarządzania, ukończyłem menadżerskie studia podyplomowe z Organizacji Pomocy Społecznej. 
 
W roku 2006 wybrano mnie na Wicestarostę Powiatu Cieszyńskiego, zaś w roku 2010 na Burmistrza Miasta Cieszyna. Do moich większych sukcesów, jako Wicestarosty, z pewnością mogę zaliczyć to, że przez ponad pół roku nieobecności Starosty, jednoosobowo kierowałem Powiatem i według opinii osób z którymi do dzisiaj się spotykam, wywiązałem się z tego w sposób na tyle dobry, że nikt z pracowników, jak również gości i klientów Starostwa, nie odczuł braku pełnej obsady Urzędu. Jako burmistrz Miasta Cieszyna zrealizowałem wiele projektów i zadań inwestycyjnych, w tym największą miejską inwestycję – kanalizację. Inwestycję, której realizacja, jak przypuszczam, utrudniała życie mieszkańcom, ale zapewniła Cieszynowi możliwość rozwoju na kolejne kilkadziesiąt lat. Pozyskałem również najwyższe w historii miasta dofinansowanie z funduszy europejskich w trakcie kadencji. 
 
Mottem życiowym, które mi przyświeca na co dzień są słowa – "Chcesz odnieść sukces – otaczaj się ludźmi mądrzejszymi od siebie". 
 
Prywatnie jestem szczęśliwym ojcem dorosłej córki, która w czerwcu br. skończyła studia. Pasjonuje mnie wszystko co szybko jeździ, pływa lub lata. Lubię górskie wycieczki, dobrą muzykę i literaturę.  

Mieczysław Szczurek